ROSJA: Zaproszenie na konferencję „Genealogia i archiwa”

W dniu 21 września 2019 r. w Zjednoczonym Archiwum Państwowym Obwodu Czelabińskiego odbędzie się „naukowo-praktyczna” konferencja pod tytułem „Genealogia i archiwa”, organizowana przez Państwowy Komitet ds. Archiwów Obwodu Czelabińskiego, Zjednoczone Archiwum Państwowe Obwodu Czelabińskiego, Południowe Uralskie Stowarzyszenie Amatorskich Genealogów i czelabińska filia Uralskiego Towarzystwa Historyczno-Rodowodowego.

Sugerowane obszary tematyczne to: genealogia – metodologia, historiografia, praktyka; archiwalne źródła do badań genealogicznych; historia rodów Uralu (znanych i nieznanych); historia Uralu w biografiach; osobiste i rodzinne historie w dziejach Uralu; pochodzenie i historia nazw uralskich (onomastycznych); „mały człowiek” w „wielkiej historii”: aspekt Uralu; ludność autochtoniczna i osadnictwo Uralu Południowego; badania genealogiczne i regionalne; uralscy genealodzy; genealogia: doświadczenie i perspektywy rozwoju.
Aby wziąć udział w konferencji, konieczne jest wysłanie wniosku i tekstu artykułu do 15 lipca 2019 r. do komitetu organizacyjnego.

Więcej: Научно-практическая конференция „Генеалогия и архивы”

oprac. Edyta Łaborewicz
Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Legnicy